Презентація твору (чи автора), який найбільше запам'ятався

Уроки зарубіжної літератури 9 клас

Мета:узагальнити знання учнів про поетів і письменників, з творчістю яких знайомились упродовж навчального року; розвивати творчі здібності, пізнавальну активність та читацький інтерес учнів.

Обладнання:аркуші паперу формату А1, А2, АЗ; маркери різних кольорів, клей; яскраві журнали різних видань для виготовлення колажів.

Тип уроку:комбінований.


Найкращі із книг — ті, які примушують думати, і при цьому на найрізноманітніші теми.

А. Франс

Світло! Завжди світло! Повсюди світло!

Його потребують усі. Воно — у книзі.

В. Гюго


ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань


1. Розгадування кросворду

1. Основною метою епохи Просвітництва було його розповсюдження. (Знання)

2. Назва епохи, яка португальською означає «перлина». (Бароко)

3. Представник іспанського бароко. (Кальдерон)

4. Хто за походженням головний герой твору Вольтера « Простак » ? (Гуронець)

5. Англійський поет — романтик, дитинство якого пов'язано з Шотландією. (Байрон)

6. Відомий польський поет — романтик. (Міцкевич)

7. Герой комедії Мольєра, який прагне стати дворянином. (Журден)

8. Німецький поет, який народився у єврейській сім'ї. (Гейне)

9. Ім'я героя відомої поеми Байрона, який має відношення до України. (Мазепа)

10. Напрям у мистецтві, що прийшов на зміну бароко. (Класицизм)

11. Німецький поет і драматург, автор драми «Розбійники». (Шіллер)

12. Літературний напрям, який сформувався на противагу класицизму. (Романтизм)

13. Напрям у літературі та мистецтві, в якому на перше місце висувається пізнавально-аналітичний підхід. (Реалізм)

14. Автор вірша «Смерть поета». (Лермонтов)

15. Назва драматичного твору, який став результатом багаторічної праці відомого німецького поета. («Фауст»)

16. Ім'я одного із найвідоміших представників французького Просвітництва, улюблений поет Пушкіна. (Вольтер)

17. . Російський поет, засновник сучасної російської літературної мови. (Пушкін)

18. Одна із найвідоміших комедій М. Гоголя. («Ревізор»)

19. Представник німецького романтизму, автор фантастичних новел і романів. (Гофман)

Ключові слова: зарубіжна література.



19. Мотивація навчальної діяльності


Учитель. Упродовж року ми знайомилися з творчістю багатьох митців слова різних епох та різних країн. Звичайно, ми всі різні: зі своєрідним світосприйняттям, яскравою індивідуальністю та смаками. Зрозуміло, що і захоплення в нас різні, нас цікавлять різні речі, нам подобаються різні музика й література. Сьогодні я запропоную вам створити свого роду «рекламу» того письменника чи того твору, який вас найбільше вразив чи найбільше сподобався.


19. Робота над темою уроку


19. Об'єднання в групи

Учні об'єднуються самостійно: вони обговорюють спільні ідеї та самі обирають, що (або кого) «рекламуватимуть».


19. Оформлення рекламних колажів

Завдання для груп

Вибрати найяскравіші епізоди із творів, найефектніших персонажей (чи найцікавіші факти із життя автора); показати своє ставлення до них та зацікавити інших. (Можливо, хто не прочитав узагалі або читав не вдумливо, відкриє для себе твір заново?)


19. Представлення «рекламних» колажів із коментарями


19. Рефлексія


19. Підбиття підсумків

19. Ознайомлення учнів зі списком літератури, рекомендованої для читання влітку